Hetilap

Jön a harmadik világháború?

Eszkaláció a Közel-Keleten
VI. évfolyam 16. szám

Egy felháborodás margójára

2013. február 26. 17:18

Tisztázzuk még egyszer: a sajtószabadság eltiprásának áldozata nem a Klubrádió, hanem a közszolgálati média.

2013. február 26. 17:18
Bartus László
Bartus László
Amerikai Népszava

„Értesültem róla, milyen felháborodás fogadta szerény cikkecskémet, amelyben megkérdőjeleztem a Klubrádió mártíromságának hitelességét. Hát akkor folytassuk még egy kicsit. Először is tisztázzuk még egyszer: a sajtószabadság eltiprásának áldozata nem a Klubrádió, hanem a közszolgálati média. A Klubrádió egy magánrádió, és mint olyan, a magántulajdonos és a benne dolgozók magánügye. Az nem magyarázat, hogy a közszolgálati média elveszett, ezért ez lett a közszolgálati média, mert ez hazugság. A közszolgálati média ott van a helyén, a köz pénzén mossa az agyát a magyar lakosság 98 százalékának.

A sajtószabadság a közszolgálati rádió és a közszolgálati televízió elfoglalásával veszett el. Ezért a sajtószabadságot a közszolgálati médiánál kell védeni. A polgárok információs szabadsága, a sajtószabadság léte vagy nem léte a közszolgálati média szabadságán múlik. A közszolgálati média hivatott arra, hogy a polgárok tájékozódáshoz, informálódáshoz való jogát biztosítsa. A közszolgálati média nem magánvállalkozás, amely ma van, holnap nincs, és a magántulajdonos érdekeit szolgálja, hanem közpénzen működik, a közt kell szolgálnia, és a pártoktól függetlenül kell biztosítania a kiegyensúlyozott tájékoztatást. A közszolgálati médiának kell garantálni a polgárok alkotmányos jogait. A törvény nem ruházta át ezt a jogot és kötelességet egyetlen magánrádióra és kereskedelmi televízióra sem. A sajtószabadság a demokrácia mérőzsinórja, ezért aki a sajtószabadságért és a demokráciáért akar küzdeni, annak a közszolgálati rádió- és televízió szabadságáért kell küzdenie. Ahogyan azt magányos és magára hagyott harcosként Nagy Navarro Balázs és néhány kollégája teszi. Ők a sajtószabadság és a demokrácia igazi hősei.”

Játsszon és nyerjen páros belépőt!
az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 6 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
kamasuka
2013. március 07. 20:05
A közmédia a Szomszédok befejezése óta talán most a legnézhetőbb. Egyébként buta Bartus, ugyanannyit szerepeltek, mint eddig, csak nem kérdeznek alátok. Ennyi változott.
kaktuszvirág
2013. március 04. 11:46
Nem gondoltam volna,hogy az éhségsztrájkból és tüntiből ilyen jól meg lehet élni,mint ahogy a Nagy Navarró megél.
feketemacska
2013. február 28. 21:51
Igazán szép lenne,ha ezt a kicsi magán és független rádiót hagynák már nyugodtan kaffogni a piszkos jobboldali demokraták.nem szép egy kistesót így elnyomni.Meg hát bosszút is áll,a kisemmizett háttérbe szorított a zembereket zobjetíven felvilágosító hírharang.Sőt,ki lehet tárgyalni mindent.Hagyjuk már ezt a gőzleeresztő szelepet működni és idézzünk belőle minél többet,ne csak a jelenből,hanem a régebbi esztendőkből is.
Agnieszka
2013. február 27. 13:14
2002 és 2010 között nem néztük a Duna kivételével a közszolgálati TV-ket, az RTL-t, TV2-t soha. Mostanában be-be kapcsolom a közszolgálatiakat és nem váltok mindig hamar. Végeredményben én is ide tartozom, vagy mi a szösz, nekem is jár. Nem helyes, ha egy TV, pláne közszolgálati, kifejezetten egy irányban politizál, készít műsort. Az ország legalább fele más, mint a másik, tekintettel kéne egymásra lenni, de pontosan ez az, ami az előzőektől elvárható lenne, de mintéveken keresztül bebizonyosodott, hiába. Kormányzási stílusukra jellemző, h. hatalomátvételük után a TV bemondókat is lecserélték, köztük a magasan legjobb Papp Endrét. Ezek beszélnek méltányosságról?
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!