Minek nevezzelek?
„Szélsőségesnek általában azt a pártot vagy mozgalmat tartjuk, amelyik a demokrácia keretein kívül, radikális, akár erőszakos eszközökkel szeretné elérni céljait. Sokan az olyan pártot is szélsőségesnek tekintik, amelyik demokratikus választásokkal hatalomra jutva visszaél a helyzettel, és módszeresen megsemmisíti azokat a demokratikus eszközöket, amelyekkel az ellenzék felvehetné vele a küzdelmet. Ha valaki ebben a leírásban a Fideszre ismer, az nem a véletlen, és még csak nem is a szerző műve. Az elefántnak nagy füle van.
Hívhatja az MTI a francia Nemzeti Frontot jobboldalinak, attól az még marad ami: a liberális demokrácia esküdt ellensége. Érthető, hogy a hasonló nézeteket valló magyarországi körök drukkolnak nekik és abban bíznak, hogy ők képviselik a jövőt. Mások meg úgy vélik, hogy ők a múltat képviselik, amelyről már tudjuk, hová vezetett. Az abszurdumig feszítve: Szálasiról csak nem lesz képük azt írni, hogy jobboldali volt!”
Összesen 37 komment
Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!
A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi.
Hozzászólás szerkesztése
"„Szélsőségesnek általában azt a pártot vagy mozgalmat tartjuk, amelyik a demokrácia keretein kívül, radikális, akár erőszakos eszközökkel szeretné elérni céljait."
Ilyenek például a kommunisták, akik Franciaországban is évtizedekig voltak elfogadott, olykor kormányzati, tényezők.
"Az abszurdumig feszítve: Szálasiról csak nem lesz képük azt írni, hogy jobboldali volt!"
Valószínűleg nem, mert baloldali volt. Nézd meg a programukat!
Persze liberális értelmezés szerint demokrata Soros, Juncker, Merkel, akik a nép megkérdezése nélkül akarják a bevándorlók millióit a népekre szabadítani.
Ugyan kérem!
Bejelentkezés