NATO-főtitkár: az afganisztáni misszió kiemelten fontos feladat

2019. február 14. 09:58

Afganisztán békés és biztonságos jövőjének megteremtése a NATO kiemelten fontos feladatai közé tartozik – jelentette ki Jens Stoltenberg NATO-főtitkár Brüsszelben csütörtökön.

2019. február 14. 09:58

A NATO afganisztáni missziójának tevékenysége, az ország békés és biztonságos jövőjének megteremtése a szövetség kiemelten fontos feladatai közé tartozik – jelentette ki a NATO-főtitkár Brüsszelben csütörtökön, a szövetséges országok kétnapos védelmi miniszteri tanácskozásának zárónapján.

Jens Stoltenberg a tanácskozás elején hangsúlyozta, a NATO folytatja az afgán hadsereg anyagi támogatását és kiképzését, mivel a helyi erők fontos harcot vívnak az országban található terrorista csoportok ellen a tartós béke megteremtése érdekében.

A szövetség folytatja kiképzőtevékenységét Irakban is, segítve az ország hadseregét azon célkitűzésének megvalósításában, hogy az Iszlám Állam nevű terrorszervezet ne erősödhessen meg újra a régióban – közölte.

A főtitkár elmondta, hogy a védelmi miniszterek NATO-missziókkal foglalkozó ülésén megvitatják a szövetség koszovói missziójának (KFOR) jövőjét is, hiszen ez a küldetés nagyban hozzájárul az egész nyugat-balkáni régió békéjéhez és stabilitásához. Kitérnek a koszovói parlament december közepén hozott döntésére is, amely lehetővé teszi, hogy a koszovói biztonsági erőket hadsereggé alakítsák.

A NATO-tagországok védelmi miniszterei a csütörtöki találkozón az Európai Unióval folytatott együttműködésről is tanácskoznak.

(MTI)

Összesen 2 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Mia szösz
2019. február 14. 13:58
"A NATO afganisztáni missziójának tevékenysége, az ország békés és biztonságos jövőjének megteremtése.." Az afgánok a jelek szerint maguk akarják eldönteni, milyen békés és biztonságos jövőt kívánnak. Afganisztán sok évszázados történelme azt mutatja, hogy tekintettel az ország terepviszonyaira és törzsi-vallási hagyományaira, ott idegen hadseregeknek csekélyek az esélyei.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!