Újabb magyar siker – Késely Ajna bronzérmet szerzett

2023. december 06. 18:30

A magyar úszónő az Otopeniben zajló rövidpályás úszó Európa-bajnokságon állhat fel a dobogó harmadik fokára.

Késely Ajna bronzérmet nyert szerdán 800 méter gyorson az Otopeniben zajló rövidpályás úszó Európa-bajnokságon – tudatta az MTI.

A 22 éves versenyző 8:18.73 perccel csapott célba, míg a szám másik magyarja, a 18 esztendős Flück Nóra 8:26.96-tal a negyedik helyen zárt.

Késely ezzel a magyar küldöttség első érmét szerezte a romániai kontinensviadalon.

A számot végül Kirpichnikova nyerte 8:08.48 perccel, stabil fölénnyel.

„Nagyon szép zárása volt az évnek”

Nagyon sok ember munkája benne van ebben az eredményben,

lassan egy éve dolgozom együtt Kovács Ottóval, és boldog vagyok, hogy Mikulásra tudtam hozni a magyar csapatnak egy érmet. Nyilván a rövidpálya nem az enyém alapvetően, de ez nagyon szép lezárása volt az évnek. Ezzel a lendülettel megyünk tovább, és kíváncsian várom a folytatást” – nyilatkozott az MTI-nek Késely, aki idén a párizsi olimpiára is megúszta már a szükséges szintidőt, így eredményesen zárja 2023-as évet.

Nyitókép korábbi felvétel Késely Ajnáról. Fotó: MTI/Derencsényi István

Összesen 6 komment

rugbista
2023. december 06. 19:24
Magyar siker. Végre újra dobogón Ajna. Ez siker neki, gratulálok. Az egész úszócsapat meg terített betli. Ha Kós Hubert jól felkészül Amerikában, és nem Salo-féle megoldást kap, mint Hosszú Katinka 2012 előtt, akkor lesz érmünk Párizsban. Egyébként még döntősünk sem nagyon lesz.